Gabinet.
W naszym gabinecie wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia techniki. W trosce o Państwa komfort i zadowolenie z leczenia stale podnosimy kompetencje i poszerzamy wiedzę.

Usługi, które świadczymy spełniają standardy europejskie, co daje Państwu najwyższe bezpieczeństwo wykonywanych przez nas procedur.

Poniżej prezentujemy wyposażenie gabinetu oraz wybrane narzędzia, którymi dysponujemy.
(kliknij w miniaturkę aby zobaczyć zdjęcie i opis).

Radiowizjografia Planmeca DiXi 3 Cyfrowy roentgen, w którym dawka promieniowania została zredukowana ośmiokrotnie w stosunku do klasycznego zdjęcia rentgenowskiego. Można więc wykonać bezpiecznie kilka zdjęć zamiast jednego, co jest bardzo ważne np. przy leczeniu kanałowym. Zdjęcia ukazują się natychmiast na monitorze komputera, w dużym powiększeniu i można je archiwizować. W razie potrzeby można je od razu powtórzyć. Specjalny program komputerowy umożliwia również dokonywanie na monitorze precyzyjnych pomiarów długości i krzywizn kanałów korzeniowych, co bardzo ułatwia ich prawidłowe wypełnienie. Inną zaletą jest również to, że zdjęcie RTG w dużym powiększeniu może być oglądane przez pacjenta, co ułatwia komunikację i wyjaśnienie problemów związanych z leczeniem.

Endometr Raypex 5, Propex 2 Urządzenie służące do elektronicznego pomiaru długości kanałów, dające najdokładniejsze wyniki. Wykorzystywane w trakcie leczenia endodontycznego. W połączeniu z badaniem Rtg daje 100 procentową pewność prawidłowego pomiaru, a co za tym idzie prawidłowego wypełnienia kanałów.

Lupy powiększające Stomatologia to precyzyjna dziedzina dzieki powiekszeniu jesteśmy w stanie jeszcze dokładniej wykonywać zabiegi w gabinecie.

Piaskarka Urządzenie umożliwiające profesjonalne, w pełni bezpieczne usunięcie uporczywych nalotów oraz osadów z powierzchni zębów (kawa, herbata, papierosy itp.). Jej działanie polega na wyrzucaniu pod ciśnieniem drobin specjalnego piasku wraz ze sprejem wodnym które usuwają przebarwienia. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Pozwala odzyskać naturalny, pierwotny kolor zębów.

Skaler Urządzenie do usuwania kamienia nazębnego.

X-Smart Dentsplay System maszynowego opracowania kanałów X-Smart Dentsplay + Narzędzia NiTi - Specjalne urządzenie, które dzięki narzędziom niklowo-tytanowym pozwala na szybkie opracowanie kanałów korzeniowych.

Thermaprep Plus Pozwala na precyzyjne i szczelne wypełnienie kanałów ciepłą gutaperko.

Autoklaw Urządzenie służące do sterylizacji narzędzi stomatologicznych.

Wstrząsarka Capmix Pozwala na mieszanie kapsułkowanych materiałów stomatologicznych. Zwiększa się przy tym szybkość pracy, a co za tym idzie komfort zabiegów. Kapsułki zawierają idealne proporcje mieszanych materiałów - ryzyko możliwości popełnienia błędu proporcji jest całkowicie wyeliminowane.

Koferdam Przyrząd izolujący ząb podczas leczenia kanałowego. Zapobiega dodatkowym zakażeniom bakteriami z jamy ustnej pacjenta, chroni przed środkami chemicznymi używanymi w czasie leczenia oraz poprawia komfort zabiegu.