GODZINY OTWARCIA: poniedziałek – piątek: 8:00 – 20:00

Diagnostyka

Tomografia 3D i Diagnostyka RTG

W naszym Centrum Implantologii dysponujemy pełną diagnostyką radiologiczną W TYM MAMY MOŻLIWOŚĆ WYKONYWANIA TOMOGRAFII 3D, dzięki temu jesteśmy w stanie w każdym momencie kontrolować wykonywane zabiegi. Dla Państwa jest to kwestia bezpieczeństwa oraz oszczędności czasu. Serdecznie zapraszamy.

Tomografia oraz zdjęcia Panoramiczne wykonywane są w gabinecie w Zabrzu.

Tomografia 3D

CS 8100 3D

Najbardziej innowacyjny na świecie tomograf CBCT i pantomograf
INNOWACJE:

  • Najłatwiejszy do pozycjonowania pantomograf i tomograf na świecie
  • Najwyższa rozdzielczość 3D na świecie 75 μm
  • Zawsze Idealne badania 3D w rozmiarze 8×9 cm w optymlnej rozdzielczości 150 μm

Obrazowanie Tomografem 3D jest idealnym rozwiązaniem dla potrzeb zabiegów endodontycznych, implantologii, chirurgii i ortodoncji. 

Odtwórz wideo

Obrazowanie Tomografem 3D jest idealnym rozwiązaniem dla potrzeb zabiegów endodontycznych, implantologii, chirurgii i ortodoncji. 
Urządzenie umożliwia lekarzowi pełną i bardzo dokładną diagnostykę w podstawowych jak i w zaawansowanych przypadkach. Dzięki wirtualnym rekonstrukcjom 3D, można zaplanować zabieg, a następnie przeprowadzić go w przewidywalny sposób. Lekarz stomatolog może zobaczyć wszystkie struktury anatomiczne pod dowolnym kątem, bez zniekształceń oraz nakładania się na siebie obrazów. Eliminuje to możliwość błędnej interpretacji i daje pełne zaufanie. Badania charakteryzują się niskim promieniowaniem i wysoką rozdzielczością Wykorzystana w aparacie technologia tomografii stożkowej 3D CBCT wyzwala wielokrotnie niższą dawkę promieniowania niż standardowy aparat tomografii komputerowej. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjenta i jakość badań diagnostycznych.

RTG panoramiczne

(zdjęcia rtg panoramiczne zębów tzw. rentgen panoramiczny)

(zdjęcia rtg panoramiczne zębów tzw. rentgen panoramiczny) popularnie nazywany “panoramą“, gdyż umożliwia ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Badanie to jest niezbędne do oceny stanu zębów pacjenta oraz do zaplanowania leczenia. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz z strukturami sąsiadującymi jest niezwykle cennym badaniem przesiewowym umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych. 

Zdjęcie rtg panoramiczne (pantomograficzne) jest także niezbędne do leczenia implantologicznego oraz często ortodontycznego. 

Aparat rentgenowski będący na wyposażeniu naszej pracowni (Planmeca) spełnia wszystkie najostrzejsze normy polskie i europejskie w zakresie redukcji dawki promieniowania. Jest on wyposażony w specjalny program redukujący dawkę promieniowania dla dzieci. Zdjęcie jest wydawane Pacjentowi na płycie lub wysyłane na maila w ciągu około 10min. 

RVG

(radiowizjografia, zdjęcia rtg punktowe zębów tzw. rentgen punktowy)

czyli cyfrowy rentgen o zminimalizowanej dawce promieniowania, co umożliwia wykonywanie bez ryzyka wielu zdjęć wszystkim Pacjentom łącznie z dziećmi i kobietami ciężarnymi. Nasz aparat rentgenowski odpowiada restrykcyjnym standardom Unii Europejskiej dotyczącym zminimalizowania dawki promieniowania  posiada tzw. przetwornik wysokoczęstotliwościowy fińskiej firmy Planmeca (międzynarodowe atesty ISO9001 i CE oraz pozytywna opinia PZH nr HR/R/10/2003).

RTG cefalometryczne

(zdjęcia rtg cefalometryczne zębów tzw. rentgen cefalometryczny, cefalo)

aparat pracujący w naszej pracowni (Planmeca) jest wyposażony w specjalną przystawkę do wykonywania zdjęć cefalometycznych, niezbędnych do efektywnego leczenia ortodontycznego oraz w specjalny program obniżający dawkę promieniowania podczas zdjęć u dzieci. 

Zdjęcie rtg cefalometryczne zębów (cefalo) umożliwia bardzo dokładną diagnostykę wad ortodontycznych oraz precyzyjne planowanie leczenia ortodontycznego. Zdjęcie jest wydawane Pacjentowi na płycie lub wysyłane na maila w ciągu około 10 min. 

  • Zabrze, ul. Św.Urbana 5a 
  • Tel. (32) 278-51-93
  • kornmed@op.pl

© 2020, Korn-med. All Rights Reserved

Finansowanie MediRaty