GODZINY OTWARCIA: poniedziałek – piątek: 8:00 – 20:00

Implanty zębów

Uzupełnienie braków zębowych przy zastosowaniu implantów zapewni Państwu pełen komfort życia. Obecnie implanty to „złoty standard” na świecie w przypadku uzupełnienia braków zębowych. Implantacja pozwala uniknąć szlifowania zębów pod mosty, a w przypadku rozległych braków lub bezzębia implanty umożliwiają wykonanie prac protetycznych umocowanych na stałe w ustach pacjenta – nie trzeba wtedy użytkować protezy ruchomej. Ich trwałość, a także łatwość, z jaką są przyjmowane przez organizm sprawiają, że jest to rozwiązanie długo czasowe i bezpieczne.

Zabiegi implantologiczne wykonywane są tylko w gabinecie w Zabrzu.

W naszej klinice stosujemy implanty szwajcarskiej firmy Straumann

To światowy lider w implantologii stomatologicznej i wytwarzaniu materiałów do regeneracji tkanek przyzębia. Najwyższe standardy jakości implanta utrzymywane są przez cały proces produkcyjny, wiedza zdobyta przez ponad pół wieku badań, dokładność pasowania komponentów mierzona w tysięcznych częściach milimetra to fundamenty, które czynią terapię implantami Straumann najbezpieczniejszą z możliwych.

Zalety leczenia

tą metodą

 • przywracanie funkcji własnych zębów
 • eliminacja dolegliwości związanych z tradycyjnym leczeniem
 • brak konieczności szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów
 • mocne i pewne utrzymanie protezy zębowej, co pozwala uniknąć pokrycia podniebienia masą akrylową, a tym samym zwiększa komfort       
      mówienia i odczuwania smaku
 • idealne dopasowanie do łuku zębowego
 • ochrona przed zanikiem kości, dzięki czemu możliwe jest zachowanie naturalnego kształtu dziąseł i estetycznego wyglądu twarzy

Nasz specjalista
w dziedzinie implantologii

W naszej Klinice zabiegami Implantacji zajmuje się lek. dent. Konrad Korniluk. Nasz specjalista ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w 2006 roku. Od momentu ukończenia studiów skupił się na poszerzaniu wiedzy z zakresu implantologii. Pierwsze zabiegi wykonał w 2008 roku. Od 2010 roku członek Polskiego Towarzystwa Implantologicznego. W 2012 roki przystąpił do szwajcarskiego stowarzyszenie ITI. Swoją wiedzę poszerzał w licznych szkoleniach w Polsce, Niemczech, a także Szwajcarii. STOMATOLOG ROKU 2017 w głosowaniu pacjentów organizowanym przez Dziennik Zachodni. 

CERTYFIKATY

Przebieg zabiegu

Implanty wszczepiane są do kości szczęki metodami chirurgicznymi. Zabieg implantacji polega na nawierceniu kości szczęki lub żuchwy, następnie wkręceniu w kość tytanowej śruby, na której następnie mocuje się łącznik i sztuczny ząb, czyli koronę. Cały zabieg trwa od 30-60 minut. Wielkość implantu można porównać do monety 20-sto groszowej.
Podczas implantacji stosuje się znieczulenie miejscowe. Samo wszczepienie można porównać do usunięcia jedno korzeniowego zęba. Zabieg jest w pełni bezbolesny. Wszczepienia implantu jest zabiegiem prostym, niewymagającym narkozy. 

Procedury

 1. Konsultacja implantologiczna -pobranie wycisków, diagnostyka radiologiczna 3D, wstępny kosztorys.
 2. Omówienie możliwości implantacji oraz odbudowy protetycznej, Szczegółowy kosztorys.
 3. Zabieg implantacji – umieszczenie planowanych implantów, wykonanie prowizorium na okres gojenia się ran po zabiegu.
 4. Odsłonięcie implantów, założenie śrub gojących na okres około 10 dni.
 5. Pobranie wycisku pod zaplanowaną pracę protetyczną.
 6. Oddanie odbudowy protetycznej na implantach.

Zabiegi wykonywane przy użyciu SZABLONÓW IMPLANTOLOGICZNYCH.

Idąc z duchem światowych trendów w Naszym Centrum coraz więcej zabiegów jest wykonywanych przy użyciu szablonów implantologiczne.

Wszystko zaczyna się od analizy cyfrowej przypadku pacjenta i precyzyjnego planowania leczenia. Następnie po zatwierdzeniu projektu przez lekarza produkowany jest szablon chirurgiczny. Do wykonania zabiegu w sposób bezpieczny i kontrolowany użyte zostają narzędzia ICX Guide. 

Po zamkniętym procesie indywidualnego projektowania szablony chirurgiczne produkowane są przez bardzo dokładne drukarki 3D.

Odtwórz wideo

Przykładowe rekonstrukcje protetyczne na implantach:

 • Zabieg implantacji jest w pełni bezpieczny
 • Zabieg założenia implantu jest delikatniejszy od usunięcia zęba
 • Na świecie implant to złoty standard uzupełniania brakujących zębów
 • Aktualnie jest to najlepsze i najbardziej długotrwałe uzupełnienie. w związku z czym jest to uzupełnienie najbardziej oszczędne
 • Zabrze, ul. Św.Urbana 5a 
 • Tel. (32) 278-51-93
 • kornmed@op.pl

© 2020, Korn-med. All Rights Reserved

Finansowanie MediRaty