Leczenie zachowawcze – endodoncja.

Nasz gabinet oferuje Państwu:

  • dokładną diagnostykę zmian próchnicowych, również z wykorzystaniem RTG, pozwalającą na wczesne wykrywanie ubytków
  • całkowicie bezbolesne opracowanie ubytków w znieczuleniu miejscowym
  • wypełnienia z nowoczesnych materiałów kompozytowych najwyższej jakości, w pełni estetycznych, dzięki którym każda odbudowa jest trwała i wygląda naturalnie

Endodoncja obejmuje leczenie schorzeń miazgi.
Zmiana próchnicowa jest czasem tak zaawansowana, że bakterie i ich toksyny przedostające się z głębi ubytku do komory zęba wywołują stan zapalny miazgi lub doprowadzają do jej obumarcia. Skutkuje to przykrymi dolegliwościami bólowymi, a czasem również obrzękiem okolicznych tkanek. Zęby z takimi zmianami wymagają leczenia endodontycznego, które polega na dokładnym oczyszczeniu z zakażonej miazgi i opracowaniu kanałów korzeniowych przy użyciu specjalnych narzędzi ręcznych lub maszynowych. Kanały wypełnia się szczelnie przeznaczonymi do tego materiałami.
Leczenie endodontyczne w naszym gabinecie przebiega sprawnie i całkowicie bezboleśnie. Dysponujemy bardzo nowoczesnym zestawem narzędzi do opracowywania systemu kanałów korzeniowych m.i. urządzeniem do maszynowego opracowania kanałów X - SMART DentsPlay. Szybkie i dokładne opracowanie kanałów jest bezpieczne dzięki zastosowaniu endometru (Ray pex 5) oraz możliwości radiologicznej kontroli długości roboczej kanału na każdym etapie pracy (możliwość wykonania zdj. RTG z narzędziem w kanale). Efekt leczenia lekarz i pacjent mogą ocenić na tej samej wizycie wykonując RTG w naszym gabinecie.

Przykładowe efekty naszego leczenia: